اپراتور خودکار (ACD (Automatic Call Distribution

یکی از روش‌های ارائه اطلاعات مورد نیاز مراجعین هر سازمان، ارائه از طریق سیستم‌های اطلاع رسانی گویا است. تماس گیرندگان با تلفن گویا، قادر خواهند بود با راهنما‌هایی که این سیستم در اختیارشان قرار می‌دهد به اطلاعات مورد نیاز خود از طریق درختواره اطلاعاتی، توسط شماره گیر تلفن، دسترسی پیدا کنند.

 

نرم افزار تلفن گویای فارسیکام می‌تواند به  صورت یک سیستم اپراتور خودکار عمل کند تا ارتباط افراد با بخشهای مختلف یک سازمان به راحتی برقرارشود.

 در این نرم افزار شما می توانید واحدها ، بخشها ، افراد موسسه یا سازمان ها را با کدهایی اختصاصی تعریف کنید تا افرادی که با شرکت یا سازمان تماس می گیرند بتوانند به سرعت و از طریق سیستم فوق با گرفتن مستقیم همان کد اختصاصی و یا از طریق چارت مخصوص آن سازمان به بخش مربوطه متصل گردند. همچنین در حالتی که امکان پیش آمدن شرایطی خاص مانند بی پاسخ ماندن تماس، اشغالی خط و غیره برای داخلی مورد نظر وجود دارد، سیستم تلفن گویای فارسیکام امکان تعریف عملیاتی خاص مختص آن شرایط را دارد. برای مثال در هنگامی که داخلی مورد نظر نتواند به تماس خود پاسخ دهد، می توان برای آن شخص و یا آن واحد، پیغامگیر ، دریافت فکس و یا حتی انتقال مکالمه به فردی دیگر و یا شماره موبایل وی  به صورت خودکار فعال نمود تا تماس گیرندگان حتی الامکان بتوانند مطالب خود را با اولین تماس و حتی المقدور تنها با یک بار تماس تلفنی منتقل سازند.

نرم افزار تلفن گویای فارسی‌کام، می تواند در شرایط خاص مانند روزهای تعطیل و ساعات غیر اداری برای شرکت ها و موسساتی که نیاز به پاسخگویی 24 ساعته دارند امکانات خاصی را در اختیار بگذارد. این سیستم به شما این امکان را می دهد که در صورت نیاز بتوانید تماس ورودی را بطور نامحسوس(بدون نیاز به سرویس انتقال مکالمه مخابرات)  به خط شهری یا موبایل خاصی منتقل نمایید.

از آنجائی که اطلاعات هر سازمان دارای تغییراتی می‌باشد، در این سیستم شما میتوانید هر سیستمی را که مد نظرتان است به صورت یک درختواره پیاده سازی نمایید. کلید ها و صدا های ساختار همگی قابل تغییر می‌باشند ، صدا های مورد نیاز سیستم می‌تواند به صورت مستقیم توسط میکروفن از طریق خود نرم افزار ضبط شده و در سیستم استفاده گردد و همچنین از صداهای آماده نیزمی‌توان استفاده نمود.

از مزایای استفاده از این سیستم عبارتند از:

- مدیریت موثر و حرفه ای تماس های و رودی

- انتقال خودکار تماس های ورودی به بخشهای مختلف

- عدم شنیدن بوق اشغالی برای تماس گیرندگان به دلیل پاسخگویی چندین خط همزمان

- تداعی کردن تصویر حرفه ای و بزرگ جلوه دادن در ذهن مشتری

- پاسخگویی سریع با کلیه جزئیات