تماس اعتباری

در این سیستم امکان تعریف کاربران و میزان اعتبار خاص جهت استفاده از خدمات سیستم گویا وجود دارد. بدین ترتیب در ازای دریافت خدمات از سیستم،از اعتبار شخص کسر می شود.

در بعضی از ارگان ها جهت کنترل تماس های خروجی و هزینه آن و منظم کردن تماسها از یک شخص اپراتور استفاده می کنند و روند کاری بدین صورت است که کارمندان با داخلی خود شماره ی داخلی اپراتور را گرفته و درخواست خط آزاد برای تماس با بیرون از شرکت و یا بین شهری  میکنند سپس اپراتور خطی که از قبل برای اینکار در نظر گرفته شده در اختیار این شخص قرار میدهد.
و حالا سوالی که مطرح است اینست که این اپراتور در یک زمان به چند نفر می تواند پاسخ دهد؟ چند نفر به طور همزمان می توانند خط آزاد برای اینکار بدست آورند؟ آیا کنترلی برروی تما س ها وجود دارد؟ آیا مدت زمان مشخصی برای مکالمه تعریف شده؟ آیا هزینه این مکالمه برای کارمند محاسبه می شود؟ 
اینها سوالاتی هست که کارشناسان فارسیکام بررسی و طبق آن سامانه ایی به نام تماس اعتباری را طراحی و  به عنوان یک زیر سیستم قابل اجرا در سامانه تلفن گویا ی خود گنجانده اند.
در وحله اول پوشش موارد فوق که به عنوان یک معضل در اجرای این سیستم به صورت اپراتوری مطرح بود توسط این  زیر سیستم و مرحله بعدی امکانات بیشتر و قابلیت های بیشتر علل معرفی و عرضه این زیر سیستم بوده است: 
. امکان تعریف پرسنل به عنوان عضو یا مشترک با اعتبار اولیه مستقل 
تعریف جدول نرخ مکالمه برای پیش شماره های مختلف ( برای مثال 0912 ، 0935 ، 0311 و ...) به طوری که سیستم بر اساس نرخ مشخص شده از اعتبار هر کاربر کسر نماید. 
امکان شارژ مجدد کاربران در تاریخ خاص بر اساس اعتبار تعریف شده برای هر کاربر به طور خودکار
ثبت کلیه عملکرد کاربران در سیستم (مانند برقراری تماس خارج از سازمان، بررسی صندوق صوتی، تغییر رمز عبور و ... )
ضبط کلیه مکالمات در صورت تمایل.
اعلام مانده اعتبار هر کاربر پس از ورود به سیستم از طریق تلفن 
ارسال گزارش ریز مکالمات هر کاربر از طریق نمابر 
تغییر رمز عبور ، تعریف کاربر و ویرایش اعتبار از طریق تلفن 
ایجاد صندوق صوتی و فکس مستقل برای هر کاربر
این پروسه در نرم افزار بدین صورت انجام می شود که بعد از پیاده سازی سامانه مرکز تلفن کامپیوتری، این زیر سیستم توسط یک Admin یا همان مسئول مربوطه مدیریت می شود. یعنی این شخص اعتبارات اولیه را به کاربران تعریف شده، می دهد و از این پس  افرادی که قصد تماس شهری ، بین شهری یا با تلفن همراه را دارند بعد از ورود به سامانه (با استفاده داخلی های خود) با وارد کردن شماره کاربری و رمز عبور  وارد سناریو مربوطه می شوند. 
سیستم در ابتدا اعتبار آنها را چک کرده و سپس با توجه به نیاز آنها  خط آزاد را برای آنها باز می کند  لازم به ذکر است که هزینه مکالمات بر اساس جدول تعبیه شده در نرم افزار محاسبه می شود و از اعتبار درخواست کننده کسر خواهد شد.