بروزرسانی : چهار شنبه 29 دي 1389    نويسنده : محمد سهرابی    منبع : وب سایت محمد سهرابی

5 ویژگی برتر از مزایای استفاده از سیستم های تلفن گویا

مزایای تلفن گویا

با ما تماس بگیرید:

88547827(021)
87690(021)

1-سامانه  پاسخگوی هوشمند را به سایر سیستم های اتوماسیون خود بیفزایید: با  استفاده از سیستم تلفن  گویا پاسخگویی  شما به صورت اتوماتیک در آمده و در عین حال تمامی جزئیات تماس  گیرنده شما اعم از نام شرکت ، شماره تماس ، نوع فعالیت و ... در  محلی از سیستم ثبت و ضبط خواهد گردید. بدیهیست که این امکان  ارتباطات آتی شما را با تماس گیرنده آسانتر خواهد نمود.

2-با به صدا در  آمدن اولین زنگ تماس گیرنده پاسخگو خواهید بود: وقت  طلاست و زمان نه تنها برای سازمان و فعالیت تجاری شما بلکه برای  تماس گیرنده نیز حائز اهمیت است. چرا وقت طلاست؟ هر 3 زنگ تماس  گیرنده 8 ثانیه به طول خواهد انجامید.اگر چنانچه روزانه 300 تماس  داشته باشید به طور متوسط 2400 ثانیه که معادل 40 دقیقه می باشد به  هدر رفته است. برای یک انسان عادی پاسخگویی پس از نخستین زنگ تماس  همیشه ممکن و ساده نیست. در صورتیکه سیستم تلفن  گویا با  اولین زنگ پاسخگو خواهد بود.

3- خوش آمد گویی  چند زبانه به ازای هر تماس گیرنده:سیستمتلفن  گویا قادر  به صحبت به تمامی زبانهای زنده دنیا می باشد و نیز انتخاب زبان از  سوی تماس گیرنده نیز  یکی از قابلیت های این سیستم می باشد.احساس مشتریان شما زمانی که  به زبان مادری خود با شما ارتباط بر قرار می کنند خود عامل مهمی در  پیروزی شما در عرصه رقابت با رقیبان تان می باشد.

4- امکان خوش آمد  گویی خاص به برخی مشتریان شناخته شده و ویژه شما: به  احساس تماس گیرنده خود بها دهید. این سیستم قادر  است مناسبت های  مختلف مانند اعیاد را در تاریخ های مشخصی که برای وی تعین شده  تبریک بگوید.اجازه دهید تلفن  گویا همه  یا برخی مشتریان خاص شما را با نام خوش آمد گویی نماید.این سیستم  حتی قادر است به تماس گیرنده ای که در روز تولد و یا هر مناسبتی  دیگری که  در ارتباط با وی باشد و تصادفا در همان تاریخ با شما تماس گرفته  تبریک گفته و باعث خوشحالی وی شود. همچنین قادر است از سوی خود با  وی تماس گرفته و مناسبت ها را تبریک بگوید.

5- پاسخگوی 24  ساعته:سیستم تلفن  گویا به  صورت 24 ساعته پاسخگو بوده و خوش آمد گویی وی هرگز توامان با لحن  خسته یک انسان نخواهد بود. سازمان  شما 24 ساعته باز خواهد بود و سیستم تلفن  گویا به  صورت 24 ساعته به طور خستگی ناپذیری مدیریت تماس های شما را به  عهده گرفته در عین حال اطلاعات مورد نیاز تماس گیرنده ها را در  اختیار آنان قرار میدهد،پیغامها  را ذخیره می نماید و در  مواقع اضطراری به تماس گیرنده هشدار های  لازمه را ارئه می دهد.

مثال : تصور  کنید سازمان شما یک سازمان ارائه دهنده سرویس های اینترنتی (ISP)می  باشد. یک  مشتری در برقراری تماس با اینترنت با مشکل مواجه شده و با قسمت پشتیبانی  تماس می گیرد. تصادفا آنروز یکی از ایام تعطیل می باشد. بنابراین کسی  پاسخگو نخواهد بود. سیستم تلفن  گویا با  توجه به اطلاعاتی که در آن ذخیره گردیده مشتری تماس گیرنده را به خوبی  راهنمایی کرده و وی را در رفع مشکل کمک خواهد  نمود

بنابراین: شمادر  وقت و هزینه خود صرفه جویی کرده اید ضمن  آنکه مشتریان از خدمات  شما راضی و خشنود  خواهند بود.