بروزرسانی : جمعه 27 اسفند 1389    نويسنده : محمد سهرابی    منبع : وب سایت محمد سهرابی

نقش سیستم تلفن گویا در آژانس های مسافرتی

 

آژانس های مسافرتی به ویژه آنان که به رزرو هتل به  صورت آنلاین می پردازند از جمله واحدهای اداری محسوب می گردند که بیشترین امور  مربوط به فعالیت های تجاری خود را به کمک تلفن انجام می دهند. اگرچه شرکت ها و یا  آژانس های مسافربری بزرگ به مراکز تماسی که به  صورت 24 ساعته و در طول شبانه روز برای اموری از قبیل رزرو بلیط و هتل مجهز می  باشند، ولی شرکت ها و آژانس های مسافرتی زیادی هستند که شاید از لحاظ وب سایت خیلی  قوی می باشند، اما تابحال نتوانسته اند مرکز تماسی  به این منظور راه اندازی کنند و عملا نمی توانند به طور شبانه روزی و 24 ساعته  خدمات به مشتریان خود ارائه دهند.

ولی به کمک سیستم تلفن  گویای هوشمند فارسیکام همراه با سیستم صندوق صوتی(VMS)، آژانس های مسافرتی به  راحتی قادر خواهند بود به طور شبانه روزی کار کنند و بدین واسطه میزان سود دهی خود  را افزایش دهند.

چرا آژانس های مسافربری به سیستم تلفن گویا نیاز دارند؟

بسیاری از آژانس های مسافربری دارای وب سایتهایی  هستند که در آن شماره های تماس شان را اعلام می کنند. و از آنجایی که این وب سایتها  به طور شبانه روزی قابل رویت می باشند، لذا ممکن است تماس هایی از سراسر دنیا، حتی  در خارج از زمان کاری (که آژانس تعطیل می باشد) با آنان برقرار گردد. بنابراین با  استفاده از یک سیستم تلفن گویا قادر خواهند بود  هیچ تماسی را بدون پاسخ نگذارند و با استفاده از سیستم صندوق صوتی قادر خواهند بود  پیام مشتریان خود را ضبط نموده و حتی در صورت نیاز توسط تلفن یا پیامک بلافاصله از  اینکه پیغامی دریافت نموده اند مطلع شوند!

افراد زیادی وجود دارند که همیشه در لحظات آخر کارهای  خود را انجام می دهند و در نتیجه رزرو هتل هم احتمالا یکی از همین کارها خواهد بود!  اینگونه مسافران معمولا در روزنامه و اینترنت جستجو می کنند و با شماره تلفن  آژانسهای مسافرتی مندرج در روزنامه یا وب سایت حتی در خارج از ساعت کاری آژانس تماس  می گیرند. اینگونه تماسها نه تنها بلافاصله تماس گیرنده را به مشتری واقعی تبدیل می  کند، بلکه در بعضی مواقع به جهت اضطراری بودن خدمات سود بیشتری را عاید آژانش  مسافرتی خواهد کرد.

آژانس های مسافرتی به چه نوع سیستم تلفن گویایی نیاز دارند؟

از آنجا که سیستمهای تلفن گویای فارسیکام دارای قابلیتها و امکانات مختلفی برای صنایع و کسب و  کارهای گوناگون می باشند، آژانس های مسافرتی معمولا نیازمند به 3 ویژگی در سیستم تلفن گویای خود جهت کاربردی بودن این سیستم  دارند:

1. جستجو و بازیابی داده ها از طریق بانک اطلاعاتی

آژانس های مسافربری باید مجهز به سیستمی باشند که  قابلیت جستجو و رزرو هتل از درون یک بانک اطلاعاتی و یا یک رابط کاربری به منظور  رزرو هتل برای تمامی تماس گیرندگان را داشته باشد. بدین ترتیب این سیستم تلفن گویا علاوه بر ساعات غیرکاری در استفاده  بهینه از نیروی انسانی در طی ساعات کاری هم کمک قابل توجهی خواهد کرد. بعبارت دیگر  یک سیستم تلفن گویا در آژانسهای مسافرتی خود می  تواند بعنوان یک نیروی 24 ساعته فعالیت کند و سودآوری زیادی برای آژانس به همراه  داشته باشد.

بدون در نظر گرفتن سایر موارد گفته شده، عامل جستجو  در بانک های اطلاعاتی خود به مسافران در جهت یافتن هرچه بهتر و سریعتر محل مورد  اقامت کمک خواهد نمود.

2. امکان برقراری ارتباطات تلفنی بر اساس درخواست

سیستم تلفن گویا  برای آژانسهای مسافرتی باید قابلیت برقراری تماس خروجی و ارتباط همزمان آن با تماس  ورودی پاسخ داده شده را داشته باشد. تلفن گویا  در این مورد به مانند یک پل ارتباطی ساختار یافته به خوبی عمل خواهد کرد.

به کمک قابلیت جستجوی مشتریان در بانک اطلاعاتی،  سیستم تلفن گویا قادر خواهد بود تماس گیرندگان  را شناسایی کرده و تماس های ضروری را به مسئولین مرتبط با آن تماسها ارتباط دهد.  چنین امکانی قطعا تماس گیرنده را به یک مشتری وفادار تبدیل کرده و ضمن آن افزایش  درجه شهرت و اعتبار آژانس مسافرتی را بهمراه خواهد داشت.

3. سیستم صندوق صوتی و خبرکننده از طریق ایمیل و  پیامک

ویژگی سیستم صندوق صوتی از ضروریات یک سیستم تلفن گویای آژانس مسافرتی می باشد. به کمک سیستم  صندوق صوتی در تلفن گویای آژانس، تماس گیرنده در  ساعات غیر اداری قادر به گذاشتن پیغام خود خواهد بود. بر اساس شاخصهایی از قبیل  تلفن تماس گیرنده، شماره داخلی گرفته شده و یا عدد وارد شده از طریق صفحه کلید تلفن  بلافاصله ایمیل یا پیامکی به شخص مسئول این مورد ارسال شده و به محض دریافت این  ایمیل/پیامک این شخص می تواند هم از طریق تلفن و هم از طریق وب سایت پیغام مشتری را  گوش کرده و اقدام لازم را انجام دهد.

طبیعتا تماس گیرندگانی که کار ضروری و فوری داشته  باشند پیام خود را می گذارند. لذا این امکان به گونه ای تاثیر گذار کلیه تماس های  دریافتی در ساعات غیر اداری را رصد خواهد نمود.

بدین ترتیب سیستم هوشمند تلفن گویای فارسیکام باعث افزایش سریع میزان  درآمد و سود دهی آژانس های مسافرتی خواهد شد.

اگر چنانچه شما مالک یک آژانس مسافرتی غیر مجهز به  سیستم تلفن گویا می باشید، شکی نیست که بسیاری  از فرصت های تجاری را از دست خواهید داد.

 

درباره نویسنده:
محمد سهرابی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و  کارشناس تجارت الکترونیک، مشاور در زمینه مدیریت مبنی بر تکنولوژی و همچنین نویسنده  و مترجم مقالات در زمینه تجارت و بازاریابی الکترونیک، بهینه سازی موتور جستجو و  مدیریت ارتباط با مشتریان می باشد.
این مقاله را می توانید در مجله، روزنامه، کتاب، کتاب الکترونیکی و وب سایت دوباره  چاپ کنید با این شرط که هیچ تغییری در عنوان، متن و لینکهای مقاله ایجاد نشود و  اطلاعات کامل و لینکهای مربوط به نویسنده بطور کامل و دست نخورده در آن درج شود.