بروزرسانی : جمعه 31 تير 1390    نويسنده : محمد سهرابی    منبع : وب سایت محمد سهرابی

کاربردهای سیستم تلفن گویای فارسیکام در شرکت های بیمه


در تمامی شرکت های بیمه کارها و فعالیت هایی به صورت روتین انجام می گیرد که یک  سیستم تلفن گویای خوب به خوبی از عهده انجام آنها برخواهد آمد. باید گفت که منافع  حاصل از بکارگیری سیستمهای تلفن گویا در شرکتهای بیمه هم عاید خود شرکت بیمه وهم  بیمه شده گان (مشتریان ) آن می شود. بیمه شدگان به راحتی و  از هر مکانی، با هر وسیله ارتباطی اعم از تلفن ثابت یا موبایل قادر به پیگیری وضعیت  مورد خود خواهند بود.
برخی از فعالیت های قابل انجام در شرکت های بیمه از طریق یک سیستم تلفن گویا:

 

1- استفاده از تلفن  گویا برای اعلام حوادث و اتفاقات مربوط به بیمه

یک سیستم تلفن گویا با استفاده از فقط  شماره تلفن مشتری یا شماره بیمه نامه قادر به ثبت اتفاقاتی که توسط بیمه شدگان  اعلام می شود می باشد. پس از ثبت این موارد، یک شماره پیگیری واحد به تماس گیرنده  اعلام خواهد شد. در طی ثبت این موارد، سیستم تلفن گویا قادر به جمع آوری اطلاعات  مهمی از قبیل نوع حادثه خواهد بود. (نوع حادثه از قبیل تصادفات، مرگ طبیعی، بیمه  وسائط نقیله و …). جمع آوری اطلاعات به این نحو در مرتب سازی و طبقه بندی هوشمند  اطلاعات و در نهایت داشتن یک سیستم مدیریت اطلاعات قوی بسیار مفید خواهد بود.

 

2- استعلام وضعیت

سیستم تلفن گویا برای استعلام وضعیت و  وضعیت موارد مورد بررسی در شرکت بیمه می تواند بسیار مفید باشد. مشتری می تواند  شماره تلفن گویای مربوط به شرکت بیمه را شماره گیری نموده و فقط با وارد کردن شماره  پیگیری خود از وضعیت مورد خود باخبر شود (با این کار عملا نیازی به مراجعه حضوری  مشتری فقط آگاهی از وضعیت مورد خود به شرکت بیمه نخواهد بود). برخی از سیستم های  تلفن گویای پیشرفته حتی قادرند در صورت تغییر وضعیت مورد بیمه مشتریان، آن را بصورت  اتوماتیک توسط تلفن و یا پیامک به اطلاع مشتری برسانند. این قابلیت به شرکتهای بیمه  در انجام بهینه و به موقع امورشان کمک به سزایی خواهد نمود.

 

3- اطلاعات عمومی  در زمینه بیمه

سیستم تلفن گویای فارسیکام می تواند  به عنوان یک مرکز ارتباط صوتی در زمینه اطلاعات بیمه از قبیل سقف پرداختها، موارد  مورد قرارداد بیمه، تمهیدات جدید و مواردی از این قبیل برای بیمه شدگان و همچنین  تماس گیرندگان جدید(مشتریان بالقوه) عمل نماید. همچنین امکان اتصال شخص تماس گیرنده  به واحد فروش و امکان صحبت با نماینده فروش در این سیستم وجود دارد که این امکان  عملا مشتری بالقوه را که فقط برای دریافت اطلاعات شرکت با تلفن گویا تماس گرفته است  را به مشتری واقعی تبدیل خواهد کرد. بعبارتی فقط یک اطلاع رسانی درست و بموقع منجر  به فروش خواهد شد.

 

4- یادآوری برای  تاریخ و پرداخت هزینه بیمه نامه

سیستم تلفن گویا قادر است صورتحسابهای  عقب افتاده و یا هزینه بیمه بیمه برای دوره های بعدی را به (مشتریان) بیمه شدگان  تذکر دهد. بدیهیست که این امر منجر به پرداخت به موقع مبالغ حق بیمه از سوی بیمه  شده گان برای جلوگیری از قطع احتمالی بیمه آنان خواهد شد. ضمن آنکه شرکت های بیمه  تمامی امور خود را به موقع و به درستی انجام خواهند داد.

 

5- اطلاعات  بیمارستان (اداره بیمه) / مراکز خدمات اتومبیل(شرکتهای بیمه)

یکی از خدمات بسیار مهمی که یک سیستم  تلفن گویا می تواند به مشتریان یک اداره/شرکت بیمه ارائه کند اطلاعات بیمارستانها (برای  ادره های بیمه) ویا تعمیرگاههای مورد تایید (برای شرکتهای بیمه خودرو) می باشد.  بیمار (در مورد ادرات بیمه) و صاحب خودرو(در مورد شرکتهای بیمه) فقط با گرفتن شماره  تلفن گویای بیمه می توانند تمامی اطلاعات عمومی و شخصی خود در رابطه به مورد بیمه  خود را از طریق این تلفن گویا بدون مراجعه حضوری به محل سازمان/شرکت دریافت کنند.

 

6- اتصال اتوماتیک  مشتری(تماس گیرنده) به نمایندگان محلی بصورت اتوماتیک

از دیگر امکانات مفید سیستم تلفن گویا  برای شرکت های بیمه متمرکز بودن سیستم تلفن و اتصال مشتریان به نمایندگان فروش/خدمات  منطقه ای می باشد. زمانی که کسی با سیستم تلفن گویای بیمه تماس می گیرد و مثلا  دنبال نماینده فروش در محل خود می گردد، سیستم تلفن گویا می تواند بر اساس پیش  شماره تماس گیرنده (در صورتی که تلفن ثابت باشد) و یا ورود کد مربوط به منطقه مورد  سکونت تماس گیرنده ، آدرس و شماره تلفن نزدیکترین نماینده فروش/خدمات را در اختیار  وی بگذارد ویا بصورت اتوماتیک تلفن وی را به نزدیکترین نماینده محلی انتقال دهد.  بدون اینکه تماس گیرنده متوجه شود که تلفن وی به جای دیگری وصل شده است.

بنابراین سیستمهای تلفن گویا برای  اتوماسیون فرایندهای تجاری مختلف در صنایع بیمه می تواند بسیار مفید باشد و با  منافع بکارگیری سیستمهای تلفن گویا هم نصیب شرکت/سازمان بیمه و هم متوجه مشتری(بیمه  شونده) خواهد شد.

موارد مطرح شده فقط چند مورد از مزایا  و ویژگیهای استفاده از سیستمهای تلفن گویا در صنعت بیمه و صنایع وابسته می باشد.  درصورتیکه مایلید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید می توانید با من از طریق  ایمیل sohrabi@farsicom.com در ارتباط باشید و یا با شرکت فارسیکام با شماره 02187690 تماس حاصل نمایید  تا اطلاعات بیشتر را در اختیارتان قرار دهم.

 

 درباره نویسنده: محمد سهرابی  کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و کارشناس تجارت الکترونیک، مشاور در زمینه مدیریت مبنی  بر تکنولوژی و همچنین نویسنده و مترجم مقالات در زمینه تجارت و بازاریابی الکترونیک،  بهینه سازی موتور جستجو و مدیریت ارتباط با مشتریان می باشد. این مقاله را می  توانید در مجله، روزنامه، کتاب، کتاب الکترونیکی و وب سایت دوباره چاپ کنید با این  شرط که هیچ تغییری در عنوان، متن و لینکهای مقاله ایجاد نشود و اطلاعات کامل و  لینکهای مربوط به نویسنده بطور کامل و دست نخورده در آن درج شود.