بروزرسانی : پنج شنبه 3 شهريور 1390    نويسنده : محمد سهرابی   

مقایسه سیستم تلفن گویای فارسیکام با سیستم های منشی تلفنی و پاسخگوی تلفنی ساده

بسیاری از مردم در مورد سیستم های تلفن گویا اطلاعات اندکی داشته و تصورات و باورهای غلطی در مورد آنها دارند. در این مقاله سعی در بیان برخی از مفاهیم غلط به جا مانده در اذهان عمومی خواهم پرداخت. از جمله این باورها می توان به تصورات غلط عوام در مورد شباهت صرف سیستم تلفن گویا با سیستم های منشی تلفنی و پاسخگوی تلفنی ساده اشاره کرد. به عبارتی باید گفت که بسیاری بر این باورند که سیستم تلفن گویا همان سیستم پاسخگوی تلفنی ساده و به نوعی یک سیستم منشی تلفنی ساده می باشد. واقعیت آنست که مقایسه یک سیستم تلفن گویا با سیستم های منشی تلفنی و پاسخگوی تلفنی ساده مثل مقایسه یک هواپیمای بوئینگ 747 با یک اتومبیل می باشد.
( امیدوارم مثال درستی را برای مقایسه انتخاب کرده باشم )، این دو شباهت هایی از بسیاری جهات با هم دارند، اما از نظر موارد استفاده ، مقیاس و امکانات با هم متفاوت بوده و قابل قیاس با یکدیگر نمی باشند.
کافیست در موتورهای جستجوی گوگل، یاهو، بینگ و یا ویکیپدیا عبارت "نرم افزار تلفن گویا چیست؟" را جستجو نمایید تا به تفاوت هایی که در ذیل آورده ام پی ببرید:
1. سیستم های پاسخگوی تلفنی ساده تنها قادر به برقراری ارتباط و نیز انتقال و گسترش آن در سطح یک سازمان خواهند بود. این درحالیست که سیستم های تلفن گویا علاوه بر برقراری، انتقال و گسترش یک تماس تلفنی قادر به باز یا بی و فراخوانی اطلاعات تماس ها از هر نوع آن خواهند بود. سیستم های منشی تلفنی نیز تنها زمانی که تماسی بدون پاسخ باقی می ماند وارد عمل شده و به ضبط پیغام تماس گیرنده اقدام می نماید که این پیغام قابل شنیدن پس از قطع تماس وی خواهد بود.
2. سیستم های تلفن گویای فارسیکام سیستمهای هوشمند و زیرک می باشند در حالیکه سیستم های پاسخگوی تلفنی ساده و منشی های تلفنی فاقد هرگونه هوشمندی و عملکردهای هوشمندانه تلفن گویای فارسیکام می باشند. آنها تنها قادر به انجام تعداد اندکی از کارهای از پیش برنامه ریزی شده هستند. دامنه عملکرد سیستم های تلفن گویای فارسیکام وسیع و قابل گسترش در ابعاد متنوعی می باشد.
3. یک سیستم تلفن گویای فارسیکام به خوبی قادر است مانند یک سیستم منشی تلفنی و یا سیستم پاسخگوی تلفنی ساده عمل نماید در حالیکه یک سستم پاسخگوی تلفنی ساده و یا یک منشی تلفنی قادر به انجام کلیه عملکردهای یک سیستم تلفن گویا نخواهد بود.
4. یک سیستم تلفن گویا یک پرتال صوتی قدرتمند نیز می باشد در حالیکه تصور چنین عملکردی از سوی سیستم های منشی تلفنی و سیستم های پاسخگوی تلفنی ساده غیر ممکن است.
5. سیستمهای پاسخگوی تلفنی ساده و منشی تلفنی ابزارهایی معمولی، ارزان قیمت و پیش پا افتاده و برروی اکثر تلفنهای معمولی بصورت پیشفرض نصب شده اند و درصورتی که نصب نباشند قابل نصب و اجرا بر روی تلفنهای معمولی و سیستمهای سانترال می باشند، در حالیکه نصب و راه اندازی سیستم های تلفن گویا نیازمند کامپیوتر، کارتهای تلفنی (CTI, Ivr Boards) و نرم افزارهای تخصصی تلفن گویا می باشد. همچنین مطالب مربوط به سیستمهای تلفن گویا را در سطح اینترنت پخش بوده و هر روز درحال توسعه می باشد در حالیکه مطالب و اطلاعات سیستم های منشی تلفنی و سیستم های پاسخگوی تلفنی ساده شاید فقط تعداد محدودی صفحه را در اینترنت بخود اختصاص داده اند.
6. سیستمهای پاسخگوی تلفنی ساده و منشی تلفنی دارای تنظیمات و امکانات محدودی برای ضبط می باشند، درحالیکه سیستمهای تلفن گویا دارای تنطیمات و کابردهای نامحدود می باشند.
امیدوارم 6 مورد فوق شما را قانع کرده باشد که سیستمهای های تلفن گویا با سیستم های منشی تلفنی و سیستم های پاسخگوی تلفنی کاملا متفاوت است.
یک سیستم صندوق صوتی به صورت یکی از امکانات یک سیستم CTI نیز قابل ارائه است. همانطور که می دانیم تنها عملکرد سیستم صندوق صوتی عبارت است از ذخیره پیغام های ضبط شده تماس گیرنده گان. بنابراین بدیهیست که بسیاری به اشتباه بر این باورند که سیستم صندوق صوتی (VMS) خود به تنهایی نوعی سیستم تلفن گویای فارسیکام محسوب می گردد. در حالی که چنین نیست.
 
درباره نویسنده:
محمد سهرابی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و متخصص و کارشناس تجارت الکترونیک و همچنین نویسنده و مترجم مقالات در زمینه تجارت و بازاریابی الکترونیک و SEO می باشد.
این مقاله را می توانید در مجله، روزنامه،کتاب، کتاب الکترونیکی دوباره چاپ کنید با این شرط که هیچ تغییری در عنوان، متن، لینکهای مقاله ایجاد نشود و اطلاعات کامل و لینکهای مربوط به نویسنده بطور کامل و دست نخورده در آن درج شود.