بروزرسانی : چهار شنبه 23 شهريور 1390   

چند کاربرد مختلف از سفارشی سازی تلفن گویای فارسیکام

سیستم تلفن گویای فارسیکام به مسیر یابی محدود و خودکار سازی امور کمک به سزایی خواهد نمود. سیستم تلفن گویا به خلق و ایجاد یک چرخه ارتباطی ظریف و پیچیده در سازمانهایی کمک می کند که به نوعی به پشتیبانی مشتریان ، پشتیبانی تکنولوژی ارائه شده از سوی آن سازمان به مشتریان، خدمات دهی به صورت مستقیم  و بسیاری امور تجاری ساده ، پیچیده  و ترکیبی دیگر نیازمند باشند.
سیستم تلفن گویای فارسیکام قابلیت سفارشی نمودن در زمینه های کاربردی متفاوت را در بهترین و کاملترین شکل خود داراست. تماس گیرنده گان حق انتخاب زبان مورد نظر خود را نیز خواهند داشت . بدیهیست که تماس گیرندگان از هر کجای دنیا به راحتی با این سیستم ارتباط برقرار خواهند نمود. همچنین این سیستم قادر است از طریق سیستم TTS  (text to speech) یعنی سیستمی که قابلیت تبدیل متنهای نوشتاری به کلمات صوتی و شنیداری و به عبارتی ساده تر سیستمی که قابلیت تبدیل متن به صدا را در بردارد، پس از ورود شناسه تماس گیرنده از طریق صفحه کلید تلفن به فراخوانی ، پردازش و بیان اطلاعات از درون یک بانک اطلاعاتی نهفته در درون خود بپردازد. نمونه بارز این مورد را در سیستم تلفن بانک به خوبی می توان ملاحظه نمود.
به کمک طراحی یک ساختار و یا اصطلاحا یک سناریو یا همان چارت مناسب ، این سیستم به مدیریت سفارشات ارائه شده از سوی مشتریان نیز خواهد پرداخت. کلیه امور از قبیل دریافت سفارش مشتری از طریق سیستم و کنترل وضعیت سفارش با ارائه کد پیگیری سفارش مورد نظر به راحتی به کمک یک تلفن گویای سفارشی شده فارسیکام  انجام خواهند گرفت.
همچنین در زمان انتظار که مشتریان تماس گیرنده آنسوی خط منتظر برقراری ارتباط با واحد های مختلف می باشند به کمک پخش صداهای انتظار که حاوی بیان مطالبی پیرامون سایر محصولات و خدمات قابل ارائه سازمان می باشند می توان موثرترین و بهترین و مقرون به صرفه ترین نوع تبلیغات را به آنها ارائه نمود. به عنوان نمونه فرض کنید یک مشتری  که در آنسوی خط در صف انتظار سفارش نوعی پیتزا قرار گرفته است پس از شنیدن پیغام تبلیغاتی  نوعی خاص از یک پیتزا، آن نوع را هم علاوه بر نوع قبلی که مد نظر وی بوده است ، سفارش داده و در حقیقت به جای یک پیتزا ، دو پیتزا سفارش خواهد داد. به این ترتیب می بینیم که به همین سادگی میزان فروش نیز به کمک تبلیغات صوتی موثر افزایش خواهد یافت.


درباره نویسنده:
محمد سهرابی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و متخصص و کارشناس تجارت الکترونیک و همچنین نویسنده و مترجم مقالات در زمینه تجارت و بازاریابی الکترونیک و SEO می باشد.
این مقاله را می توانید در مجله ،روزنامه،کتاب ،کتاب الکترونیکی دوباره چاپ کنید با این شرط که هیچ تغییری در عنوان،متن،لینکهای مقاله ایجاد نشود و اطلاعات کامل و لینکهای مربوط به نویسنده بطور کامل و دست نخورده در آن درج شود.