راهکارهای ویژه خطوط تلفن E1 ( ایوان )

E1 چیست؟

یکی از استانداردهای کلی برای خطوط ديجيتال (E1/T1) می باشد که به 2 نوع تقسیم میشود. 1- استاندارد اروپائی  2- استاندارد  آمريکائی (که E1 برای اروپا و T1 استاندارد آمريکائی). فرق اين دو در تعداد کانالهای آنهاست. در خط تلفن معمولی صرفا يک کانال برای ارتباط وجود دارد ولی در اين نوع خطوط تعداد کانالها از يکی بيشتر است. به طور مثال  تعداد اين کانالها در E1 برابر ۳۲ خط است. که ۲ خط از آن برای سيگناليگ و همزمان سازی بکار ميرود و مابقي خطوط، يعنی ۳۰ خط قابل بهره برداري خواهد بود. بدین معنی است که یک لینک E1 همانند 30 خط تلفن عادی می باشد. T1 دارای ۲۴ کانال است يعنی اينکه اگر شما يک خط T1 داشته باشيد می توانيد ۲۴ خط ارتباط همزمان داشته باشيد.
کانالهای اين خطوط می توانند حداکثر تا ۶۴۰۰۰bps ديتا انتقال بدهند. به اين مفهوم که اگر تلفن شما ديجيتال باشد شما می توانید سرعت ارتباطتان با يک خط E1 را به ۶۴۰۰۰bps برسانید. اما چون خطوط فعلی آنالوگ هست و چون مودم های فعلی حداکثر تا ۵۶۰۰۰bps می توانند ارتباط برقرار کنند سرعت ارتباط به حداکثر ۵۶۰۰۰bps محدود ميشود.
* خط تلفن آنالوگ يک کانال دارد که حداکثر می تواند به سرعت ارتباط ۳۳۶۰۰bps برسد.
در نهایت :
اگر دو خط طرف ارتباط ديجیتال باشد با يک کانال ميشود به سرعت ارتباط ۶۴۰۰۰bps رسيد!.
اگه يکی از دو خط طرف ارتباط ديجیتال باشد و دیگری آنالوگ، حداکثر سرعت ارتباط به ۵۶۰۰۰bps محدود ميشود!.
و در نهايت اگر دو طرف ارتباط آنالوگ باشد حداکثر سرعت ارتباط به ۳۳۶۰۰bps محدود ميشود !.

مودم E1

این مودم جهت انتقال خط E1 از مخابرات تا مرکز شما میباشد.
برای هر خط E1 شما نیاز به یک مودم دارید. نوع و مدل این مودم را مخابرات برای شما تعیین میکند. بعد از درخواست خرید از مخابرات جهت نصب اقدام میشود . این مودم در محل ، استقرار یافته و با توجه به بهره بری از این نوع خط اقدامات لازم صورت می گیرد

راهکار

حال شرکت فارسیکام کارتهای تخصصی E1  را به همراه سامانه هوشمند تلفن گویا با کاربردی بی نظیر در کنار مودم نصب کرده که لینک ارتباطی با مودم را محیا می سازد. دراین حالت شما توسط نرم افزار فارسیکام به راحتی قادر به کنترل 30 خط ورودی خواهید بود. می توانید این 30 خط را به صورت جداگانه تفکیک و طی تنظیمات نرم افزار برای هر کدام سامانه گویا و اپراتور خودکار مجرا در نظر بگیرید.
شایان ذکر است که بازه شماره ای از طرف مخابرات ( در لینک های 5 رقمی ) برای شما در نظر گرفته خواهد شد که شما می توانید توسط سامانه گویای فارسیکام تسلط کامل برروی این بازه داشته باشید. قابلیت کنترل و مشخص کردن نوع سناریو قابل پخش برروی هر کدام از خطوط قابل تنظیم است.

مرکز تلفن کامپیوتری

در این سامانه برحسب تعداد داخلی، کارت سخت افزاری مربوط به داخلی ها در کنارکارت E1 قرار می گیرد
در این حالت می توان تماس های ورودی را (30 خط همزمان) به داخلی مربوطه منتقل کرد. که امکانات مرکز تلفن کامپیوتری فارسیکام قابل استفاده خواهد بود.
نکته حائز اهمیت اینست که این داخلی ها می تواند هم به صورت خطوط آنالوگ و هم به صورت Voip در کنار خطوط E1 قرار گیرد.
زمانی که خطوط داخلی به صورت آنالوگ پیاده سازی شود بر حسب تعداد داخلی کارت های سخت افزاری کنار کارت E1 قرار می گیرد
و در حالتی که خطوط داخلی بر حسب Voip پیاده سازی شود کارت مخصوص Voip قرار می گیرد که محدودیت در تعریف IP داخلی نداشته و تنها بر حسب پاسخدهی همزمان تقسیم بندی خواهد شد.

امکانات

ضبط مکالمات
توزیع تماس های ورودی
طراحی نحوه پاسخگویی به تماس بصورت تفکیکی
ثبت اطلاعات تماس
گزارشگیری کاربردی و مدیریتی
امکان ضبط پبغام
امکان ارسال و دریافت فکس
انتشار پیام صوتی در لینک های 2 طرفه
امکان اتصال به انواع بانکهای اطلاعاتی شامل oracle، sql server، access
کیفیت صدای فوق العاده ، بدون نویز و شفاف در زمان پخش و... جزئی از امکانات قابل ارائه در این سامانه می باشد.