راهکارهای تلفنی مراکز مشاوره و خدمات

با توجه به امکانات ویژه که از طرف مخابرات برروی  خطوط   پیاده سازی شده و در اصطلاح به این نوع خطوط ، خطوط هوشمند می گویند سامانه تلفن گویا راهکار بسیار کاربردی برای این نوع خطوط است.

درآمدزایی از این نوع خطوط به همراه سامانه گویا به گونه ای متفاوت در دنیای تکنولوژی توانسته در زمینه ارائه خدمات و مراکز مشاوره تلفنی حرفی برای گفتن داشته باشد.  شماره هایی با پیش شماره 909230 از این دسته هستند

سامانه های مختلفی با این نوع خطوط  می توان راه اندازی کرد. به برخی از آنها در ذیل اشاره شده است:

 آموزش از راه دور

سیستمهای تلفنی هوشمند کاربرد فراوانی در سیستمهای آموزش از راه دور دارند، دانش آموزانی که هزینه آن را پرداخت کرده باشند و یا با خطوط هوشمند تماس گرفته باشند  براحتی می توانند با گرفتن شماره تلفن اعلام شده  و از طریق تایید هویت خود (یا caller id ویا کدی که انحصاری برای آنها تولید شده است) درس خود را گوش کنند. و یا حتی سی دی آن را سفارش دهند. در صورت نیاز می توان مشاوران درسی نیز به صورت OnLine در نظر گرفت که دانش آموز به صحبت یا مشاوره با آنان بپردازد. در طول مدت تماس هزینه این مکالمه طبق تعرفه برای شخص تماس گیرنده محاسبه خواهد شد. شایان ذکر است سامانه تلفن گویای فارسیکام قابلیت ارائه گزارشات ریز تماس ها را برای کنترل های آتی  دارا است که می توان از آنها جهت ارائه به مخابرات استفاده نمود.
 

 مشاوره های تلفنی

پزشکان و روان شناسان می توانند خدمات مشاوره ای خود را از طریق تلفن (یک پرتال صوتی هوشمند) ارائه کنند. مهمترین مزیت مشاوره های مبتنی بر تلفن گویا اینست که کسانی که به هر دلیلی خجالتی هستند و نمی خواهند بصورت حضوری به روانشناس و یا پزشک مراجعه کنند می توانند از این طریق مشکل خود را بصورت ناشناس مطرح کرده و پاسخ خود را دریافت کنند و یا اینکه مشاورانی یرای این کار در نظر گرفته شود که وظیفه مشاوره را بر عهده دارند . این مشاوران می توانند در ساعات مشخصی در مرکز به مشاوره تلفنی بپردازند و بعد از آن در خارج از مرکز و یا حتی در منزل به اینکار ادامه دهند. سامانه تلفن گویای فارسیکام قادر است بدون دخالت شخصی به صورت خودکار بر حسب تقویم تنظیم شده، خطوط را به شماره موبایل از پیش تعریف شده انتقال (Divert)  دهد. واضح است که عمل جراحی از طریق پیشرفته ترین سیستم های تلفنی هوشمند هم قابل انجام نیست ولی حتی پزشکان جراح هم می توانند برای سیستم رزرو وقت بیماران خود از سیستمهای رزرو هوشمند تلفنی استفاده نمایند.

سرگرمی های تلفنی

شماره های هوشمند  قصه گو، فال ، سرگرمی کودکان، آموزشی (آشپزی و ... ) , دیوان حافظ و سعدی، نرخ ارز، آخرین اخبار و خیلی موارد دیگر از راهکارهای قابل ارائه توسط سامانه تلفن گویای فارسیکام در کنار خطوط هوشمند است. راه اندازی اینگونه مراکز کاملا ساده و تنها منوط به ضبط صدای گویندگان حرفه ای حهت خواندن قصه و یا فال و دیگر سرگرمی ها است.  این سامانه گزارشات کاربردی جهت کنترل تماسها به شما خواهد داد.

 

و...