آزانسهای مسافرتی


نقش سیستم تلفن گویای فارسیکام در آژانس های مسافربری
آژانس های مسافربری به ویژه آنان که به رزرو هتل به صورت آنلاین  می پردازند از جمله واحدهای اداری محسوب می گردند که بیشرین امور مربوط به  فعالیت های تجاری خود را به کمک تلفن انجام می دهند . لذا این خود عاملیست که شرکت ها و یا آژانس های مسافربری بزرگ خود را به  مراکز تماسی که به صورت 24 ساعته و در طول شبانه روزبه اموری از قبیل رزرو بلیط و هتل می پردازند ، مجهز سازند.
اما از این میان تنها شرکت ها و آزانس های مسافربری کوچک هستند که قادرند به طور شبانه روزی و 24 ساعته آنهم  به صورت آنلاین و یا از طریق مراکز تماس به ارائه خدمات بپردازند.
با این تفاسیر به کمک یک سیستم تلفن گویای فارسیکامی هوشمند همراه با سیستم صندوق صوتی ( (VMS ، آژانس های مسافربری به راحتی قادر خواهند بود به طور شبانه روزی عملکرده و میزان سود دهی خود را افزایش دهند.
چرا آژانس های مسافربری به سیستم تلفن گویای فارسیکام نیازمندند؟
بسیاری از آژانس های مسافربری هنوز دارای وبساتیهایی هستند که به تبلیغ شماره های تماس شان در آنها پرداخته اند. از آنجا که وب سایتها توسط اشخاص به طور شبانه روزی قابل رویت می باشند، لذا ممکن است تماس هایی از سراسر دنیا ، حتی در زمان های خارج از ساعات اداری با آنان برقرار گردد. بنابراین استفاده از سیستم تلفن گویای فارسیکام به آنان در ارائه پاسخگویی به مشتریان کمک خواهد نمود.
A.    در ازای هر تماسی آنان قادر به ضبط کلیه پیغامهای صوتی از سوی تماس گیرندگان خواهند بود.
B.    افراد بیشماری نیازمند به این مساله اند که برنامه های کاری و زندگی روزمره خود را در حداقل زمان ممکنه برای کار و سایر برنامه های روزمره خود برنامه ریزی کرده و در حداقل زمان ممکن نیازمند به رزور هتل می باشند. این قبیل مسافران ضمن انجام فعالیت های تجاری خود،  سعی می کنند هتل ها را از طریق اینترنت جستجو نموده و از طریق تماس با دفاتر آنان حتی در ساعات غیر اداری به رزرو آنان اقدام نمایند. این قبیل تماس ها نه تنها به پاسخگویی سریع کمک خواهند نمود ، بلکه منجر به سوددهی بیشتر آنان نیز خواهند گردید.
آژانس های مسافربری نیازمند به کدام دسته از سیتسم های تلفن گویای فارسیکام می باشند؟
از آنجا که سیستم تلفن گویای فارسیکام دارای قابلیت ها و امکانات بسزایی برای ارائه خدمات به صنایع گوناگون می باشند ، آژانس های مسافربری از آن دسته محسوب می گردند که خود به سه قابلیت عمده این سیستم باید دسترسی داشته باشند:
A.    جستجوی بازیابی داده ها از طریق یک بانک اطلاعاتی
•    آژانس های مسافربری باید مجهز به سیستمی باشند که قابلیت جستجو و رزرو هتل از درون یک بانک اطلاعاتی کامل و یا یک برنامه کامپیوتری نوشته شده به منظور رزرو هتل برای تمامی تماس گیرندگان را داشته باشد. بدین ترتیب از مسئولیت های نیروهای انسانی در طی ساعات اداری شان کاسته شده و در زمانهای غیر اداری نیز این امکان قابل استفاده و بهره برداری خواهد بود.

بدون در نظر گرفتن سایر موارد گفته شده عامل جستجو در بانک های اطلاعاتی خود به یافتن هرچه بهتر و سریعتر مسافران کمک خواهد نمود.
B.    امکان درخواست ارتباط: سیستم تلفن گویای فارسیکام قابلیت تماس با اقصی نقاط دنیا را داشته و در این ارتباط به مانند یک پل ارتباطی ساختار یافته به خوبی عمل خواهد کرد.
به کمک قالبیت جستجوی مشتریان سیستم تلفن گویای فارسیکام قادر خواهد بود به خوبی تماس گیرندگان اعم از عادی یا غیر عادی را یافته و تماس های ضروری را با مسئولین مرتبط با آن تماس ها ارتباط دهد. چنین امکانی به طبع به انجام هرچه بهتر وظایف از سوی مسئولین و ضمن آن افزایش درجه شهرت و اعتبار آژانس های مسافربری خواهد افزود.
C.    سیستم صندوق صوتی / سیستم خدمات دریافت و ارسال پیامک
سیستم اطلاع رسانی به کمک پیامک از ضروریتهای بسیار با اهمیت آژانس های مسافربری محسوب می گردد.
به کمک سیستم صندوق صوتی تماس گیرنده در ساعات غیر اداری قادر به ارائه درخواست خود از طریق تلفن گویای فارسیکام خواهد بود. سپس مسئولین مربوطه به سرعت و از طریق پیامک ها در تماس های تلفنی و یا ایمیل های رسیده از طریق صفحات وب مربوطه به فراخوانی پیغامهای صوتی خواهند پرداخت و از محتوای پیغامها مطلع خواهند گردید.
طبیعتا پیامهای صوتی دریافت شده از اهمیت و ضرورت رسیدگی بیشتری برخوردار خواهند بود. لذا این امکان به
گونه ای تاثیر گذار کلیه تماس های دریافتی در ساعات غیر اداری را رصد خواهد نمود.

بدین ترتیب می توان به این مهم رسید که سیستم هوشمند تلفن گویای فارسیکام موجبات افزایش میزان درآمد و سود دهی آژانس های مسافربری را با سرعتی روز افزون فراهم خواهد نمود.
اگر چنانچه شما مالک یک آژانس مسافربری غیر مجهز به یک سیستم تلفن گویا می باشید ،  شکی نیست که بسیاری از فرصت های تجاری را از دست خواهید داد.